Akademisk Arkitektforening

Fagdommere brugt i 2016

KRISTIAN LARS AHLMARK
Campus Slagelse og bymidte – en kobling (22.06.16)

JAN ALBRECHTSEN
Helhedsplan for Svanemøllens Kaserne (14.10.16)

SØREN ARILDSKOV
Helsinge Nord (20.12.16)

HANNE BAT
Gigthospital i Gråsten til Sønderborg (08.03.16)  

LARS BENDRUP
Ny Maltfabrik i Ebeltoft (23.05.16)

JENS BERTELSEN
Gigthospital i Gråsten til Sønderborg (08.03.16)

ELLEN MARIE BRAAE
Amager Fælled Kvarter (06.10.16)

CHRISTIAN COLD
Kirke i Sydhavnen (02.11.16)

SIGNE COLD
Den nye Maltfabrik i Ebeltoft (23.05.16)

PETER DALSGAARD
Nyt Plejecenter på Peter Bangsvej i Struer (11.10.16)

ERIK BRANDT DAM
Ny Trelleborg (11.01.16)

SARA ETTRUP
Degnejorden i Lejre (22.11.16)

JACOB FISCHER
Solnedgangspladsen (26.02.16)

ANNE GALMAR
Pladsdannelser, Billund Bymidte (18.03.16) 

CHRISTIAN HANAK
Degnejorden i Lejre (22.11.16)

MADS BJØRN HANSEN
Ny Trelleborg (11.01.16)

CHRISTOFFER HARLANG
Monument i Mindelunden (16.09.16)

LIV BACH HENRIKSEN
Nyuddannede Arkitekter, AAA og Saint Gobian (04.11.16)

EMMA HESSNER
Campus Slagelse og bymidte – en kobling (22.06.16)

NILS HOLSCHER
Udviklingsplan for Måløv Bymidte (13.09.16)

FLEMMING IBSEN
Papirøen (Christiansholm) (11.02.16)

THOMAS BO JENSEN
Kirke i Sydhavnen (02.11.16)

STEEN BISGAARD JENSEN
Nyt sognehus ved Hillerød Kirke (23.11.16)

PEER TEGLGAARD JEPPESEN
Bebyggelsesplan Antonihøjen, Præstø (25.02.16)

RASMUS JESSING
Kirke i Sydhavnen (02.11.16)

TANJA JORDAN
Helhedsplan for Svanemøllens Kaserne (14.10.16)

HELLE JUUL
Pladsdannelser, Billund Bymidte (18.03.16) 

MOGENS HUSTED KRISTENSEN
Udvælgelseskonsulent, Ny skole Holstebro (23.08.16)

JENS KVORNING
Bebyggelsesplan Antonihøjen, Præstø (25.02.16)

BETTINA LAMM
Fremtidens Sølund (12.02.16)

HELLE LASSEN
Jomfrustien – levende rum i Haderslev (15.11.16)

MARTIN LAURSEN
Udviklingsplan for Måløv Bymidte (13.09.16)

BO LAUTRUP
Byhus og gårdrum Jægergårdsgade, Wildcardkonkurrence (18.05.16)

MARIANNE LEVINSEN
Bebyggelsesplan Antonihøjen, Præstø (25.02.16)

ANDERS LONKA
Helsinge Nord (20.12.16)

TRUDE MARDAL
Ny Maltfabrik i Ebeltoft (23.05.16)

LEA NØRGAARD
Degnejorden i Lejre (22.11.16)

SØREN ØLLGAARD PEDERSEN
Helhedsplan for Svanemøllens Kaserne (14.10.16)

MATHILDE PETRI
Nyt sognehus ved Hillerød Kirke (23.11.16)

PERNILLE SCHYUM POULSEN
Ballerup Trafikknudepunkt (17.06.16)

CLAUS SIVAGER
Kronløbsøen, boligbebyggelser og p-anlæg (15.09.16)

ANNA KATHRINE BISGAARD SØRENSEN
Byhus og gårdrum Jægergårdsgade, Wildcardkonkurrence (18.05.16)

EVA MØLLER SØRENSEN
Jomfrustien – levende rum i Haderslev (15.11.16)

LARS JUEL THIIS
Kronløbsøen, boligbebyggelser og p-anlæg (15.09.16)

METTE TONY
Papirøen (Christiansholm) (11.02.16)

ANNE DORTHE VESTERGAARD
Jomfrustien – levende rum i Haderslev (15.11.16)

PIA WIBERG
Fremtidens Sølund (12.02.16)