Akademisk Arkitektforening

Fagdommere brugt i 2016

KRISTIAN LARS AHLMARK
Campus Slagelse og bymidte – en kobling 

JAN ALBRECHTSEN
Helhedsplan for Svanemøllens Kaserne 

SØREN ARILDSKOV
Helsinge Nord 

HANNE BAT
Gigthospital i Gråsten til Sønderborg 

LARS BENDRUP
Ny Maltfabrik i Ebeltoft 

JENS BERTELSEN
Gigthospital i Gråsten til Sønderborg 

ELLEN MARIE BRAAE
Amager Fælled Kvarter 

CHRISTIAN COLD
Kirke i Sydhavnen 

SIGNE COLD
Den nye Maltfabrik i Ebeltoft 

PETER DALSGAARD
Nyt Plejecenter på Peter Bangsvej i Struer 

ERIK BRANDT DAM
Ny Trelleborg 

SARA ETTRUP
Degnejorden i Lejre 

JACOB FISCHER
Solnedgangspladsen 

ANNE GALMAR
Pladsdannelser, Billund Bymidte 

CHRISTIAN HANAK
Degnejorden i Lejre 

MADS BJØRN HANSEN
Ny Trelleborg 

CHRISTOFFER HARLANG
Monument i Mindelunden 

LIV BACH HENRIKSEN
Nyuddannede Arkitekter, AAA og Saint Gobian 

EMMA HESSNER
Campus Slagelse og bymidte – en kobling 

NILS HOLSCHER
Udviklingsplan for Måløv Bymidte 

FLEMMING IBSEN
Papirøen (Christiansholm) 

THOMAS BO JENSEN
Kirke i Sydhavnen 

STEEN BISGAARD JENSEN
Nyt sognehus ved Hillerød Kirke 

PEER TEGLGAARD JEPPESEN
Bebyggelsesplan Antonihøjen, Præstø 

RASMUS JESSING
Kirke i Sydhavnen 

TANJA JORDAN
Helhedsplan for Svanemøllens Kaserne 

HELLE JUUL
Pladsdannelser, Billund Bymidte 

MOGENS HUSTED KRISTENSEN
Udvælgelseskonsulent, Ny skole Holstebro 

JENS KVORNING
Bebyggelsesplan Antonihøjen, Præstø 

BETTINA LAMM
Fremtidens Sølund 

HELLE LASSEN
Jomfrustien – levende rum i Haderslev 

MARTIN LAURSEN
Udviklingsplan for Måløv Bymidte 

BO LAUTRUP
Byhus og gårdrum Jægergårdsgade, Wildcardkonkurrence 

MARIANNE LEVINSEN
Bebyggelsesplan Antonihøjen, Præstø 

ANDERS LONKA
Helsinge Nord 

TRUDE MARDAL
Ny Maltfabrik i Ebeltoft 

LEA NØRGAARD
Degnejorden i Lejre 

SØREN ØLLGAARD PEDERSEN
Helhedsplan for Svanemøllens Kaserne 

MATHILDE PETRI
Nyt sognehus ved Hillerød Kirke 

PERNILLE SCHYUM POULSEN
Ballerup Trafikknudepunkt 

CLAUS SIVAGER
Kronløbsøen, boligbebyggelser og p-anlæg 

ANNA KATHRINE BISGAARD SØRENSEN
Byhus og gårdrum Jægergårdsgade, Wildcardkonkurrence 

EVA MØLLER SØRENSEN
Jomfrustien – levende rum i Haderslev 

LARS JUEL THIIS
Kronløbsøen, boligbebyggelser og p-anlæg 

METTE TONY
Papirøen (Christiansholm) 

ANNE DORTHE VESTERGAARD
Jomfrustien – levende rum i Haderslev 

PIA WIBERG
Fremtidens Sølund