Akademisk Arkitektforening

Pavillon til Gl. Holtegaard, sceneri - udstilling



VINDER

Forslag 18/22003


Forslag udarbejdet af Sofia Adolfsson, Teresa Fernández og Camila L. A. Stadler Buschle


Forslagshæfte


  




2. PRÆMIE

Forslag 83/62516


Forslag udarbejdet af Lennart Dose


Forslagshæfte


 




HÆDRENDE OMTALE

Forslag 91/00004


Forslag udarbejdet af NICOLAI VITTRUP


Forslagshæfte


 




HÆDRENDE OMTALE

Forslag 127/11532


Forslag udarbejdet af RAVN Arkitektur


Forslagshæfte


 



HÆDRENDE OMTALE

Forslag 129/82509


Forslag udarbejdet af Tine Bernstorff Aagaard og Emilie Bergrem


Forslagshæfte


 




Forslag 1/45235


Forslag udarbejdet af Johanna Saleryd, Victor Linus Engels og Liv Skogaard Andersen


Forslagshæfte


 




Forslag 2/10114


Forslag udarbejdet af Ander Villum Lautrup


Forslagshæfte


 




Forslag 3/01510


Forslag udarbejdet af Avineh Hassouri og Topic Arkitekter


Forslagshæfte


 




Forslag 4/37684


Forslag udarbejdet af Michael Arne Riis og Peter Emil Riis


Forslagshæfte


 




Forslag 5/11568


Forslag udarbejdet af Rudnicki Agergaard Arkitekter


Forslagshæfte


 




Forslag 6/11111A


Forslag udarbejdet af Nicolai Bo Andersen


Forslagshæfte


 




Forslag 7/12349


Forslag udarbejdet af Niels Edvard Nørgaard Sørensen


Forslagshæfte


 




Forslag 8/81321


Forslag udarbejdet af Vladimir Ladino Ocampo, Mara Tomulescu, Andrea Della Longa, Dimitris Adamidis og Veronica Di Blas


Forslagshæfte


 




Forslag 9/12251


Forslag udarbejdet af Sine Emilie Haack Lindholm og Mads-Ulrik Husum


Forslagshæfte


 




Forslag 10/87879


Forslag udarbejdet af Kostas Poulopoulos


Forslagshæfte


 




Forslag 11/80808A


Forslag udarbejdet af Lærke Bo Poulsen og Tine Sloth


Forslagshæfte


 




Forslag 12/01720


Forslag udarbejdet af Stefan Jesper Gründl og Magnus Haahr Nielsen


Forslagshæfte


 




Forslag 13/20373


Forslag udarbejdet af Jihui Cao og Grace Chen


Forslagshæfte


 




Forslag 14/11000


Forslag udarbejdet af Laust Øby Kjeldsen, Oliver Juul Mogensen, Oliver Holm Lehrmann og Christian Øby Andersen


Forslagshæfte


 




Forslag 15/22222


Forslag udarbejdet af Brooke Campbell-Johnston


Forslagshæfte


 




Forslag 16/88097


Forslag udarbejdet af Unknown Architects 


Forslagshæfte


 




Forslag 17/89192


Forslag udarbejdet af Mari Proll Lien og Elisabet Sundin


Forslagshæfte


 




Forslag 19/22130


Forslag udarbejdet af Camilla Højlund Jensen, Christa Maria Elnegaard og Astrid Asmussen


Forslagshæfte


 




Forslag 20/11235A


Forslag udarbejdet af Jarl Peter Angelo Gottlieb, Søren Skovgaard Laursen og Vibeke Gottlieb


Forslagshæfte


 




Forslag 21/91189


Forslag udarbejdet af Nynne Brandt Thykier


Forslagshæfte


 




Forslag 22/14751


Forslag udarbejdet af Katja Nicoline Meyer, Sarah Due Larsen og Sebastian Mardi


Forslagshæfte


 




Forslag 23/10532


Forslag udarbejdet af Thomas Færgemand Høyer og Julies Nielsen 


Forslagshæfte


 




Forslag 24/41010


Forslag udarbejdet af Peter Hvidt


Forslagshæfte


 




Forslag 25/37613


Forslag udarbejdet af Michael Droob, Laust Sørensen og Laura Kieler


Forslagshæfte


 




Forslag 26/12310


Forslag udarbejdet af AWJ Arkitekter


Forslagshæfte


 




Forslag 27/66666


Forslag udarbejdet af Louise Bjørnskov Schmidt og Amanda Nygaard


Forslagshæfte


 




Forslag 28/10008


Forslag udarbejdet af Janusz Maczewski og Lukasz Wlodarczyk


Forslagshæfte


 




Forslag 29/80108


Forslag udarbejdet af Trine Storck Thy, Emma Sönner og Sofie Frydenrejn Johansen


Forslagshæfte


 




Forslag 30/93093


Forslag udarbejdet af Filippa Sterner Rasmussen, Anja Viinberg Jørgensen og Charlotte Marie Raussen


Forslagshæfte


 




Forslag 31/24042


Forslag udarbejdet af Theis Grønkjær


Forslagshæfte


 




Forslag 32/01843


Forslag udarbejdet af Sebastian Mardi, Johannes Brattgård og Johan Dehlin


Forslagshæfte


 




Forslag 33/71108


Forslag udarbejdet af Diana Lindboe og Camilla Stig


Forslagshæfte


 




Forslag 34/15515


Forslag udarbejdet af Henry Stephens og Nick Roberts


Forslagshæfte


 




Forslag 35/15217


Forslag udarbejdet af Aline Dubach og Hanna Kronstrand


Forslagshæfte


 

 



Forslag 36/97223

Forslag udarbejdet af Ann Christiansen og Scott Grbavac


Forslagshæfte


 




Forslag 37/19191


Forslag udarbejdet af Øyvind Andreas Limi og Simon Nebelung


Forslagshæfte


 




Forslag 38/13712


Forslag udarbejdet af Bo Benzon, Stine Slot Tobiasen, Eyüp Firinci, Emilie Machholdt og Marie Frøhlich


Forslagshæfte


 




Forslag 39/25516


Forslag udarbejdet af Bo Benzon, Stine Slot Tobiasen, Eyüp Firinci, Emilie Machholdt og Marie Frøhlich


Forslagshæfte


 




Forslag 40/86898


Forslag udarbejdet af Jakob Holmqvist-Larsen og Søren Kryger Aagaard


Forslagshæfte


 




Forslag 41/41016


Forslag udarbejdet af Anders Abraham og Peter Rasmussen


Forslagshæfte


 




Forslag 42/11235B


Forslag udarbejdet af Stine Nyegaard, Simon Hald Hansen og Cuong Van Tran


Forslagshæfte


 




Forslag 43/21252


Forslag udarbejdet af Bo Benzon, Stine Slot Tobiasen, Eyüp Firinci, Emilie Machholdt og Marie Frøhlich


Forslagshæfte


 




Forslag 44/19663


Forslag udarbejdet af Mette Johanne Hübschmann, Matt Phillips og Thom Bates


Forslagshæfte


 




Forslag 45/29148


Forslag udarbejdet af Erik Oskar Lundahl og Camilla Lemb Nielsen


Forslagshæfte


 




Forslag 46/85474


Forslag udarbejdet af Maya Ito og Wenzel Richard Mielke


Forslagshæfte


 




Forslag 47/78562


Forslag udarbejdet af Jakob Oredsson og Runa Norheim


Forslagshæfte


 




Forslag 48/85636


Forslag udarbejdet af Mads Adelørn Windfeldt


Forslagshæfte


 




Forslag 49/30503


Forslag udarbejdet af Sophie Daugaard Andersen, Stine Bundgaard og Helena Ahlström


Forslagshæfte


 




Forslag 50/57982


Forslag udarbejdet af Cisse Bomholt Christiansen og Elisabeth Gellein


Forslagshæfte


 




Forslag 51/11129


Forslag udarbejdet af Aske Hagenbøl Hansen, Rasmus Rose Jensen og Rasmus Eckhardt Poulsen


Forslagshæfte


 




Forslag 52/60809


Forslag udarbejdet af Mia Frykholm og Hampus Berndtsson


Forslagshæfte


 




Forslag 53/05108


Forslag udarbejdet af Søren Harder Nielsen


Forslagshæfte


 




Forslag 54/10293


Forslag udarbejdet af Christopher Paxton og Jack Minchella  


Forslagshæfte


 




Forslag 55/17470


Forslag udarbejdet af Peter Andersen og Ivana Mihaljevic


Forslagshæfte


 




Forslag 56/47774


Forslag udarbejdet af Troels Thor Alexelsen og Anders Boel Tversted


Forslagshæfte


 




Forslag 57/24175


Forslag udarbejdet af Geert Jakobsen ogOve Bech Holdensen


Forslagshæfte


 




Forslag 58/54321


Forslag udarbejdet af Lasse Vang Knudsen


Forslagshæfte


 




Forslag 59/07070


Forslag udarbejdet af Jacob Billesbølle og Bas Spaanderman


Forslagshæfte


 




Forslag 60/11038


Forslag udarbejdet af Mathias Bank Stigsen og Thomas Sigsgaard Jensen


Forslagshæfte


 




Forslag 61/12120


Forslag udarbejdet af Thorbjørn Henriksson


Forslagshæfte


 




Forslag 62/10077


Forslag udarbejdet af Anders Peder Larsen


Forslagshæfte


 




Forslag 63/47695


Forslag udarbejdet af Bruno Malusa, Magdalena Haslinger og Sandra Šarkūnaitė


Forslagshæfte


 




Forslag 64/52477


Forslag udarbejdet af Marie Joo Thorup og Troels Skov-Carlsen


Forslagshæfte


 




Forslag 65/16917


Forslag udarbejdet af Fabio Gigone


Forslagshæfte


 




Forslag 66/18141


Forslag udarbejdet af Andreas Varvin, Prabhu Sugumar, Emil Johnson og Anne Neaser


Forslagshæfte


 




Forslag 67/19283


Forslag udarbejdet af Lars Møller Andersen, Johanne Holm-Jensen og Mia Behrens


Forslagshæfte


 




Forslag 68/43876


Forslag udarbejdet af Mathias Ørum Nørgård, Simeon Østerlund Bamford og Kristoffer Hedegaard Andreasen


Forslagshæfte


 




Forslag 69/37373


Forslag udarbejdet af Eke Wondaal og Linn Brand  


Forslagshæfte


 




Forslag 70/75933


Forslag udarbejdet af Marie Hjerrild Smedemark og Thomas Stabell


Forslagshæfte


 




Forslag 71/00001


Forslag udarbejdet af Mara Igaune og Benjamin Arvid Jaeger


Forslagshæfte


 




Forslag 72/37761


Forslag udarbejdet af Kevin Hviid


Forslagshæfte


  




Forslag 74/22322


Forslag udarbejdet af Mathias Ørntoft, Salva Quiles Palanca og Jose Maria Baeza Seva


Forslagshæfte


 




Forslag 75/33660


Forslag udarbejdet af Signe Norskov Bak og Tobias Fennö Sandberg


Forslagshæfte


 




Forslag 76/17411


Forslag udarbejdet af Robert Fournais, Catrine Zorn og Zeppe Severinsen


Forslagshæfte


 




Forslag 77/20864


Forslag udarbejdet af Trine Banch Møller Jensen


Forslagshæfte


 




Forslag 78/14128


Forslag udarbejdet af Daniel Illum-Davis


Forslagshæfte


 




Forslag 79/02205


Forslag udarbejdet af Tegnestuen LOKAL IVS og Rena Gonatos


Forslagshæfte


 




Forslag 80/11995


Forslag udarbejdet af Jenný Haraldsdóttir og Per Winbladh Carlsen


Forslagshæfte


 




Forslag 81/10203


Forslag udarbejdet af Erlend Lindstad og Marie Dyhr Caspersen


Forslagshæfte


 




Forslag 82/11592


Forslag udarbejdet af Simon Guery, Geethica Gunarajah og Samuel Dautheville


Forslagshæfte


 




Forslag 84/19452


Forslag udarbejdet af Hanne Bat Finke og Morten Stræde


Forslagshæfte


  




Forslag 86/17573


Forslag udarbejdet af Boris Brormand, Charlotte Schmidt og Alexander Møller


Forslagshæfte


 




Forslag 87/30292


Forslag udarbejdet af Sofie Overgaard og Hayriye Hatun Isik. Rådgiver: Jonas Juul


Forslagshæfte


 




Forslag 88/43518


Forslag udarbejdet af Kathrine Hede Poulsen


Forslagshæfte


 




Forslag 89/58328


Forslag udarbejdet af JAC studios, Olga Sigthorsdottir, Susanne Eeg, Davide Porta, Anne Katrhine Røien, Andreas Toriseva og Mathias Rode


Forslagshæfte


 




Forslag 90/37372


Forslag udarbejdet af DEVE Arkitekter v. Helle Degn Vedelsbøl og Sean Douvel


Forslagshæfte


 




Forslag 92/22032


Forslag udarbejdet af Tor-Olof Johansson og Magnus Hellum


Forslagshæfte


 




Forslag 93/88188


Forslag udarbejdet af Zara Sánchez y Gøtze


Forslagshæfte


 




Forslag 94/61113


Forslag udarbejdet af Morten Birk Jørgensen, Anne Romme og Anne Pind


Forslagshæfte


 




Forslag 95/53197


Forslag udarbejdet af Maria Kristoffersen


Forslagshæfte


 




Forslag 96/07913


Forslag udarbejdet af Cecilie Vibe Nielsen


Forslagshæfte


 




Forslag 97/27098


Forslag udarbejdet af Asbjørn Jessen


Forslagshæfte


 




Forslag 98/58008


Forslag udarbejdet af Lasse Sehested Skafte og Jens Jacob Jul Christensen


Forslagshæfte


 




Forslag 99/11111B


Forslag udarbejdet af Hans Christian Baastrup, Helene Garde Lind og Frederikke Baastrup


Forslagshæfte


 




Forslag 100/43580


Forslag udarbejdet af Ida Bjallerbæk Pedersen, Ida B. Pedersen, Tamara Kalantajevska, Enlai Hooi, Aleksander Nowak og Anna Pieranska


Forslagshæfte


 




Forslag 101/25241


Forslag udarbejdet af Angus James Hardwick og Fran Alvarez


Forslagshæfte


 




Forslag 102/25081


Forslag udarbejdet af Sabina Bonde Jacobsen


Forslagshæfte


 




Forslag 103/88888


Forslag udarbejdet af Pil Bjerre Brink og Petruska Miehe-Renard


Forslagshæfte


 




Forslag 104/80085A


Forslag udarbejdet af Gaasø + Söderström v. Tim Söderström og Anders Skjeldal Gaasø


Forslagshæfte


 




Forslag 105/33300


Forslag udarbejdet af Rasmus Strange, Thue Tobiasen og David Hugo Cabo


Forslagshæfte


 




Forslag 106/31116


Forslag udarbejdet af Lotte Rønne og Marie-Louise Holst


Forslagshæfte


 




Forslag 107/01008


Forslag udarbejdet af Louise Fischer


Forslagshæfte


 




Forslag 108/34743


Forslag udarbejdet af David Ottosson, Carl Larsson og Gudmund Bladh


Forslagshæfte


 




Forslag 109/38848


Forslag udarbejdet af Andrea Wold Bangstad og Magnus Andreas Justesen


Forslagshæfte


 




Forslag 110/77188


Forslag udarbejdet af Christine Bjerke og Miki Morita


Forslagshæfte


 




Forslag 111/26088


Forslag udarbejdet af Mikkel Nielsen


Forslagshæfte


 




Forslag 112/40424


Forslag udarbejdet af Simon Mouritsen


Forslagshæfte


 




Forslag 113/01010


Forslag udarbejdet af Siv Bøttcher og Joanna Costan


Forslagshæfte


 




Forslag 114/85598


Forslag udarbejdet af Carl Theodor Sachs


Forslagshæfte


 




Forslag 115/72380


Forslag udarbejdet af Asser Vadstrup og Søren Vadstrup


Forslagshæfte


 




Forslag 116/25522


Forslag udarbejdet af Laura-Sophie Behrends og Marius Slawik


Forslagshæfte


 




Forslag 117/15064


Forslag udarbejdet af Jens Vium Skaarup, Thea Dahl Orderud og Christopher Sejer Fischlein


Forslagshæfte


 




Forslag 118/80808B


Forslag udarbejdet af Mika Katarina Friis og Jakob Ingemansson


Forslagshæfte


 




Forslag 120/203040


Forslag udarbejdet af Christina Kousgaard og Natalie Koerner


Forslagshæfte


 




Forslag 121/13146


Forslag udarbejdet af Lasse Gam Folke og Christiane M. B. Folke Gam


Forslagshæfte


 




Forslag 122/72041


Forslag udarbejdet af Wilson Ran


Forslagshæfte


 




Forslag 123/44416


Forslag udarbejdet af Anne Mette Rasmussen og Tømrerfirmaet Bisgård & Boysen


Forslagshæfte


 




Forslag 125/17114


Forslag udarbejdet af Emilie Henriksen


Forslagshæfte


 




Forslag 126/78945


Forslag udarbejdet af Peter Villemoes, Hiroshi Kato, Thea-Marie Sørensen, Marcus Frostholm, Sirkku Singer, Daniel Lund Sørensen, Jaap Aanhaanen, Agustín Granados og Elisabeth Malmsten Laigaard


Forslagshæfte


 




Forslag 128/80085B


Forslag udarbejdet af Alexander Buur Andersen og Nikolas Sebbelov


Forslagshæfte


 




Forslag 130/02084


Forslag udarbejdet af Francisco Villeda


Forslagshæfte


 




Forslag 131/75227


Forslag udarbejdet af James Alder og Hafsteinn Ævar Jóhannsson 


Forslagshæfte


 




Forslag 132/11425


Forslag udarbejdet af Tinacala Østergaard


Forslagshæfte