Akademisk Arkitektforening

Fagdommere brugt i 2015

Oversigten omfatter udpegede fagdommere i konkurrencer, hvis resultat er offentliggjort i 2015 (offentliggørelsesdato)

ENE CORDT ANDERSEN

Daginstitution Hvidovre (18.05.15)

LARS BENDRUP
Klimabyen Middelfart (27.01.15) 

TRINE BERTHOLD
Grøn ambassade, Bispetorvet, Aarhus (01.09.15)

MICHAEL CHRISTENSEN
Pavillon MAA 2015 (15.02.15)

CHRISTIAN COLD
Bebyggelsesplan, Kronløbsøen (07.10.15)

PETER DALSGAARD
Ny busterminal i Herning (27.03.15)

TOM DANIELSEN
Amagerværket (28.04.15)

SARA ETTRUP
Hvidovre Bymidte (01.10.15)

ANNA METTE EXNER
Østerild, besøgs- og driftscenter (02.12.15)

FLEMMING FROST
Hvidovre Bymidte (01.10.15)

MIKKEL FROST
Kildeparken 2020, Aalborg (01.12.15)

ANNE GALMAR
Det gode liv i nye rammer, Gentofte (06.03.15)

EVA JARL HANSEN
Fremtidens boliger og liv på Kellervej, Gladsaxe (20.08.15)

JAN W. HANSEN
Fruehøj, Herning, boligrenovering (20.11.15)

RIKKE HANSEN
Fremtidens boliger og liv på Kellersvej, Gladsaxe (20.08.15)

LIV BACH HENRIKSEN
Pavillon Kulturmøde Mors (08.06.15)

EMMA HESSNER
Pavillon MAA 2015 (15.02.15)

RASMUS KRISTIAN HOLM
Grøn ambassade, Bispetorvet, Aarhus (01.09.15)

NILS HOLSCHER
Daginstitution Hvidovre (18.05.15)

KLAVS HYTTEL
Fruehøj, Herning, boligrenovering (20.11.15)

BORIS BRORMAN JENSEN
Den attraktive midtby, Grenaa (25.09.15)

KRISTINE LETH JUUL
Administrationsbygning i Gellerup Nord (22.05.15)

CHRISTIAN KARLSSON
Kulturrummet, Thisted (30.09.15)

HANS KIIB
Pavillon Kulturmøde Mors (08.06.15)

RASMUS KIERKEGAARD  
Nyt P-Hus, Holstebro (08.10.15)

MICHAEL KRUSE
Nyt P-Hus, Holstebro (08.10.15)

MARIANNE LEVINSEN
Klimabyen Middelfart (27.01.15) 

PETER LIND-BONDERUP
Østerild, besøgs- og driftscenter (02.12.15)

FRANK MAALI
Nyt Frihedsmuseum (05.05.15)

FRODE BIRK NIELSEN
Kulturrummet, Thisted (30.09.15)

KOLJA NIELSEN
Amagerværket (28.04.15)

LARS FRANK NIELSEN
Kulturrummet, Thisted (30.09.15)

SØREN NIELSEN
Pavillon MAA 2015 (15.02.15)

LEA NØRGAARD
Kildeparken 2020, Aalborg (01.12.15)

CARSTEN PRIMDAHL
Administrationsbygning i Gellerup Nord (22.05.15)

CLAUS SIVAGER
Bebyggelsesplan, Kronløbsøen (07.10.15)

SUSANNE SKOV
Det gode liv i nye rammer, Gentofte (06.03.15)

CLAUS SMED SØNDERGÅRD
Det gode liv i nye rammer, Gentofte (06.03.15)

ANNE DORTHE VESTERGAARD
Plejebolig i Rønde (18.12.15)

HANS JØRGEN VESTHARDT
Kildeparken 2020, Boligforeningen Himmerland (15.02.15)

TORBEN WAINØ
Kildeparken 2020, Boligforeningen Himmerland (15.02.15)